Škoda 706 MTSP 24 4x4

MTSP Souhrn příslušenství a nástaveb Škody 706 MTSP 24 4x4

  • sklápěcí korba 8 t
  • přívěs 12 t (délka 8 m)
  • vysokozdvižná plošina
  • fekální cisterna 8 m3
  • cisterna na užitkovou vodu 8 m3
  • možnost přimontování kropícího zařízení

Škoda 706 MTSP 24 4x4 je univerzální nákladní automobil určený pro tyto nástavby: sklápěč, fekál 8 m3 s možností kropení, vysokozdvižná plošina. Jeho malá délka, poměrně nízká výška kabiny, robustní konstrukce a užitečná nosnost spolu se záběrem 4x4, tvoří šikovný pracovní stroj vhodný pro práci jak v těžkém terénu, tak v hůře přístupných prostorech.

Sklápěč

Při nasazení třístranně sklápěné korby získáme nákladní automobil vhodný pro přepravu sypkých hmot o nosnosti 9 tun, po sklopení bočnic i širších nákladů s možností připojení valníkového přívěsu 10 a 12 tun.

Využití třístranného sklápěče je při dovozu písku, převozu sypkých hmot po stavbách, ve spolupráci s traktorbagrem při výkopech základů. Dále pak při převozu mobilních kontejnerů, dříví apod. Do korby lze vložit cisternu na užitkovou vodu o objemu 8 m3.

Fekál 8 m3

Po nasazení fekálové nástavby 8 m3 získáme nákladní automobil vhodný pro přepravu užitkových a odpadních vod s vlastní vývěvou (možnost vlastní nakládky). Po provedení několika málo jednoduchých změn lze tento automobil používat i jako kropičku s pohonem 4x4.

Využití fekálové nástavby je při dovozu užitkové vody, např. při stavbě silnic, kropení a zalévání zeleně, zavodňování potrubí apod. Při práci jako kropička mytí cest v okolí staveb a polí, mytí parkovišť, mytí zpevněných ploch stavenišť, dále kropení stavenišť, kropení stabilizačních vrstev, kropení (chlazení) i mytí bednění po betonáži, v létě i kropení ulic. Velkou výhodou je, že používaná voda může být natažena i z méně kvalitních zdrojů (např. rybníky, řeky, různé nádrže - nevadí drobné kamínky), což snižuje náklady na přepravu vody.

Vysokozdvižná plošina

Po nasazení vysokozdvižné plošiny IPT-1 získáme pracovní stroj určený ke zdvihání osob do max. výšky 21 m s bočním dosahem 11 m. Celková váha vysokozdvižné plošiny spolu se záběrem 4x4 vytváří dokonalý prostředek pro práci ve výškách i v těžko přístupných terénech s výhodou rychlého ustavení plošiny a jednoduchého, rychlého přejezdu.

Využití vysokozdvižné plošiny IPT-1 je při kácení a prořezávání stromů, shazování a odklízení sněhu ze střech, stavebních a montážních výškových pracích všeho druhu (nátěry, opravy komínů, opravy střech, opravy rozvodů elektrických sítí, osvětlování při filmování, montáže vánočních a jiných výzdob) a dalších přání zákazníků.

Pracovní nasazení nákladního automobilu Škoda 706 MTSP se všemi nástavbami je zejména po východních a středních Čechách.

  • v Královéhradeckém kraji - okolí města Hradec Králové, Hořice, Jičín, Nová Paka, Chlumec nad Cidlinou, Nechanice, Nový Bydžov, Kopidlno, Vysoké Veselí, Ostroměř, Lázně Bělohrad, Miletín
  • v Pardubickém kraji - Pardubice, Lázně Bohdaneč, Přelouč, Chvaletice
  • ve Středočeském kraji - Kolín, Poděbrady, Nymburk, Týnec nad Labem, Velký Osek, Kutná Hora, Městec Králové, Dymokury, Žiželice
  • případně po celé České republice